Heast Koerast

Kristina Mägi, kes on Hea Koera taga, alustas koeraomanike nõustamisega juba 2007. aastal. Miks? Sest paistis, et koerainimestele on head nõu vaja ja Mürglit kasvatades oli kogunenud teadmisi piisavalt, et alustada tagasihoidlikult teiste abistamisega.

2008. aasta jaanuarist alustas Janne Orro loomakliinikus  esimene Kutsikate eelkooli grupp. Aprillist 2008 alustas toonases Kultuuritehases esimene Kodukoera põhikoolituse grupp. Nii Kutsikate eelkool kui Kodukoera põhikoolitus olid  ja on siiani Eestis täiesti omanäolised.

Toona toimus enamik koolitusi õues ja seetõttu oli tavaks, et kutsikad tulevad kodust välja alles 5-kuuselt, kui viimasest vaktsiinist on möödas 2 nädalat. See ei ole aga kooskõlas kutsika arenguliste ülesannetega. Kutsikas peab 2-4-kuusena saama palju positiivseid kogemusi erinevatest nähtustest, millega ta ka tulevikus võib kokku puutuma hakata.  Kutsikate eelkool täitis selle lünga. 

Kodukoera põhikoolitus oli samuti ennenägematu. Koerandusringkondades levis tol ajal arusaam, et kuulekuskoolitus ongi koerakoolitus.  Kuulekuskoolitus on tegelikult aga väga selgelt fikseeritud nõudmistega võistlusala ja nende elementide ära õppimine ei aita tegelikkuses omanikul ega koeral toime tulla igapäevaelus ette tulevate olukordadega. Nii koeral kui inimesel on vaja teistsugust oskustepagasit, mis keskendukski suhtele ja koos elamisele.

Hea Koer peab oluliseks, et õppimine oleks meeldiv ja tõhus nii koera kui inimese jaoks. Samuti peame järjest enam õppima toime tulema kiire elutempo juures koera vajaduste täitmise ja enda vaimse tervise hoidmisega. Kas sel teemal on kindel koht koolitustes.

Hea Koer tegutseb selleks, et läbi koera- ja käitumisalase hariduse suurendada inimeste rõõmu koeraga koos elamisest ning parandada koerte ja inimeste heaolu.

12 aasta vältel on Kristina Mägi käe alt läbi käinud umbes kolm tuhat inimest ja koera. Et arengutega kursis olla, õpib ja täiendab Kristina end pidevalt nii koeranduse, psühholoogia, käitumisteaduse kui õpetamisalaselt.

Kristina Mägi on alates 2010. aastast Kay Laurence’i õpilane. Kay Laurence on koerakoolituse maailmas innovaator ja koerte heaolu advokaat number 1. Alates 2013. aastast õppinud TAGteachi, 2017. veebruarist on ta TAGteacher  Level 2. TAGteach keskendub sellele, et inimesest õppija saaks selged, lühikesed ja tehtavad juhised ning selge tagasiside oma õnnestumistest.
Lähemalt vaata läbitud koolituste nimekirja siit.

Hea Koer ootab koolitusele inimesi, kes soovivad oma suhtesse koeraga investeerida aega ja vaimujõudu. Ootame inimesi, kes soovivad õppida oma koera mõistma. Soovitan valmis olla muutusteks tõekspidamistes, hoiakutes, käitumises, sest see ongi õppimise tagajärg!