Kui tuled koolitusele

Selleks, et koolitusel saaksid käia nii kutsikad kui täiskasvanud koerad, kel pole läbisaamine teiste koertega väga ladus, on oluline, et koolitusel osalejad arvestaksid üksteisega ning järgiksid antud reegleid.

NB! Koerte või inimeste suhtes agressiivselt käituva või uutes kohtades/ teiste koerte ligiolul väga äreva koera jaoks ei sobi grupikoolitus. Sellisele koerale on sobivam veebikursus või individuaalne konsultatsioon.

Kursuse esimesse, ilma koerata tundi võta palun kaasa:

  1. kirjutusvahend ja märkmik
  2. koera jalutusrihm
  3. koera vetpass

NB! Koer jäta palun esimesel korral koju!


Koeraga tundi tulles pane tähele järgnevat

  1. Lase oma koeral hädad ära teha kodu lähedal. Ujula 1a vahetus läheduses suuri haljasalasid pole. Maja kõrval on küll väike mururiba, aga sellest ei peaks saama koerte hädade tegemise platsiks. (See ei ole meeldiv ka teistele maja rentnikele.)
  2. Kanna kaasas mitmeid kilekotte, et vajadusel oma koera järelt koristada! Stressis olles võib kõht kergesti lahti minna ja uus olukord tähendab sageli stressi. Kui su koer peaks tegema häda kas trepikotta või ükskõik kuhu mujale, sh õue, siis palun korista oma koera järelt kohe!
  3. Kutsikaga võõrastes siseruumides liikudes tasub kaasas kanda lisaks kilekottidele ka paberit ja puhastusvahendit. Ka siis, kui su koer on juba vanem ja tuppa/trepikotta hädasid ei tee, tuleks olla valmis, et uue olukorra, koha ja stressi tõttu võib ta häda teha ootamatusse kohta.
  4. Kui su kutsikas on saanud vaid esimese vaktsiini, siis kanna teda õues võimalusel süles.
  5. Põhikoolituse tundidesse tulles saad ruumi siseneda siis, kui eelmisest grupist on viimane inimene ja koer jõudnud alla ja ütleb järgmisele grupile, et nüüd võib üles minna
  6. Oota tunni algust alati õues või (koleda ilma korral) autos, sest trepikojas ootamine pole turvalisuskaalutlustel lubatud. Trepikoda ja koridore kasutavad ka teised rentnikud, 4. korrusel on tegutsemas üks laste huviring. Seetõttu ei saa koridoris ega trepikojas pikemalt viibida. Samuti võib koolitusruumist väljuda koeri, kes ei pruugi olla sõbralikud. Kitsad ruumid tõstavad oluliselt agressiivsete reaktsioonide riski.
  7. Ära sööda oma koera vähemalt 2 tundi enne koolitust! Täis kõhuga on tal vähem huvi sinu poolt pakutavate maiuste nimel töötada. Ka uni tuleb kergemini peale.
  8. Küsi oma küsimused alati tunni ajal! Tunni lõppedes on umbes 5 min aega, et üks grupp väljuks ja 5 min, et teine grupp siseneda saaks. Tunni ajal küsimisel on veel üks boonus: tavaliselt on kutsikate värsketel pereliikmetel võrdlemisi sarnaseid küsimusi. Küsides oma küsimusi kõigi kuuldes, saavad nemadki õppida.
  9. Pane koerale kaela tavaline nahast või tekstiilist kaelarihm või mugavad traksid ning kinnita selle külge umbes 2m pikkune jalutusrihm. (Flexirihmaga palun hoonesse mitte siseneda!)
  10. Tule trenni hea tujuga, olles valmis uuteks väljakutseteks, mida su treeningpartner-koer sulle pakub!

Koeraga tundi tulles võta kaasa:

  • Palju häid maiuseid väikeseks lõigutud maiuseid. Midagi pehmet, lihast ja lõhnavat: keedetud kanasüdameid, kana lihasmagu, sea südant, maksa vms. Kõik maiused peaksid olema lõigutud umbes hernesuurusteks tükkideks (kääbustõugudel võiks maius olla kohapeal sõrmedega väiksemaks tehtav). Maiuseid võiks olla u 0,1 l – 0,75 l karbi täis, sõltuvalt koera suurusest.
    Ära võta ainult toidukrõbinaid ega koeraküpsiseid, sest need ei tööta grupitrenni situatsioonis hästi.
  • Loe maiuste kohta lähemalt minu blogipostitusest. Katseta eelnevalt kodus ja õues, kas maius, mida kavatsed kaasa võtta, koerale ka maitseb ja ega see tal kõhtu lahti tee! Maius peab olema kergesti alla neelatav ja koer ei peaks seda närima. 
  • Maiusekott, kuhu saad panna treeninguks vajalikud maiused, mida on kiirelt kätte vaja saada. Küsi lemmikloomapoodidest ja vali selline, kuhu rusikas tervenisti sisse mahub. Sobivad maiusekotid on Hunteri silikoonist kotid, head kotid on ka Ezydog’il. Parim kott on aga Rapid Rewards maiusekott, mis on hulk aastaid ka minu lemmik olnud.
  • Ajaviitenärimist harjutuste tegemisest puhkamise ajaks. Toiduga täidetavatest mänguasjadest soovitan üle kõige KONGi (retsepte KONGi täitmiseks leiad siit ), sest see on vastupidav ja hea kujuga piiratud alal tegutsemiseks. Kergemini erutuvale koerale on ajaviiteks sobiv ka limpsimismatt. Sel juhul tuleks kaasa võtta siis ka maitsestamata toorjuustu, koerakonservi vm maitsvat, mida sinna määrida. Lisaks võib kaasa võtta kuivatatud närimismaiuseid, mida koer saaks närida umbes 10 minutit järjest. (nt kuivatatud sea- või veisekõrvad, hingetoru vms)
  • Joogikauss – vett saab vajadusel kohapealt
  • Kilekotte, et oma koera järelt koristada (ja vajadusel majapidamispaberit ja puhastusvahend (et oma koera järelt vajadusel trepikojas koristada). Prügikonteiner on maja lodjakoja poolsel küljel taga aia ääres
  • Pesamatt – Selleks võib olla väiksem kaltsuvaip või fliistekk.
  • Porisel ajal rätik koera suuremast porist puhastamiseks
  • Pane koerale kaela tavaline nahast või tekstiilist reguleeritav kaelarihm või traksid ja võtke kindlasti kaasa jalutusrihm (u 2 m pikkune). Ära tule Ujula tn majja flexirihmaga (plastmassist käepidemega karp, millest rihm välja ja sisse tagasi jookseb) ega kasuta oma koeral kunagi täispoovat kaelarihma!

Viirused ja koolitus

  • Kui su koeral on koolituse päeval kõht lahti olnud või ta on oksendanud, siis jäta koer koju ja tule ilma temata! Jälgi ta tervist ning tule koolitusele jälle terve koeraga.
  • Kui sul on nohu, kurguvalu, köha või palavik, siis jää koju!
  • Vajadusel kanname koolitusel maski.
  • Soovi korral võid omandada ligipääsu veebikeskkonna materjalidele, et näha harjutuste näidiseid ka kodus. Veebikeskkonnale ligipääs kehtib 3 kuud alates koolituse algusest.

Asukoht

Koolitused toimuvad Ujula 1a 4. korrusel Hea Koera koolitusruumis. Sissepääs on Ujula tänavalt ja parkida saab Ujula tänavale või spordihoone parklasse. (Uuri infotahvlilt parkla kasutamise tingimusi! TÜ spordihoone parkla on SNABB äpiga kasutatav)

Palun tule koolitusele kohale mitte rohkem, kui 5 minutit enne koolituse algust!